اخبار

IMG-20240307-WA0012
با حمایت مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

آغاز شمارش معکوس برای تحول در سبد سرمایه گذاری و خلق ثروت در پتروفرهنگ

احداث طرح‌های زنجیره ارزش متانول هلدینگ پتروفرهنگ با پیگیری‌های مستمر در ۶ ماهه اخیر و حمایت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعیین تکلیف شد.

تنوع پایین در سبد سرمایه گذاری و متانول محور بودن از چالش‌های پتروفرهنگ به عنوان بزرگترین هلدینگ وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان بود که با کاهش قیمت جهانی متانول و افزایش قیمت خوراک نمایان شد.

در دوره مدیریت جدید پتروفرهنگ اخذ موافقت اصولی طرح‌های تکمیل زنجیره پایین دست متانول شرکت‌های مهتاب پارسیان، شیمیایی لاوان و آریا را برای رنگی کردن سبد سرمایه گذاری با هدف جلوگیری از خام فروشی در راستای سیاست‌های نظام و خلق ثروت برای سهامداران در دستور کار گرفت و این ۳ طرح بعد از سال‌ها بلاتکلیفی تعیین تکلیف شدند.

نشست تعیین تکلیف و تصمیم گیری برای طرح های دارای مجوز و نیز در حال ساخت هلدینگ پتروفرهنگ با حضور مهندس مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همچنین دکتر جواد زارع‌پور مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ برگزار شد.

مهندس مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این نشست بر لزوم تکمیل زنجیره ارزش در طرح‌های هلدینگ پتروفرهنگ تاکید کرد.

تصمیم گیری برای طرح‌های دارای مجوز و نیز تقاضاهای جدید از جمله موارد مهم مورد بحث در راستای راهبرد دولت برای رفع موانع ساخت طرح‌های نیمه تمام بود. همچنین تعیین تکلیف طرح‌های زنجیره متانول پتروفرهنگ از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

با تدبیر و مساعدت معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پایان این نشست موارد مورد بحث تعیین تکلیف شدند و تصمیم گیری‌های لازم جهت شتاب بخشی طرح‌ها و ایجاد ارزش افزوده بیشتر اتخاذ شد.

Share :

لینک کوتاه :

https://www.sepehrenergy.com/?p=24060

اخبار اخیر