اخبار

هلدینگ انرژی سپهر
در روزهای آتی؛

فعالیت مجدد پتروشیمی‌های سبلان و کیمیای پارس خاورمیانه با کاهش برودت هوا

فعالیت شرکت‌های سبلان و کیمیای پارس خاورمیانه که به دلیل قطع گاز این پتروشیمی ها در فصل سرد سال به طور موقت متوقف شده بود بلافاصله پس از کاهش برودت هوا و تامین خوراک پتروشیمی‌های کشور، از سر گرفته خواهد شد.

ناترازی بین مصرف و تولید گاز در سال‌های اخیر در فصل زمستان به یک چالش بزرگ تبدیل شده است و تصمیم دستگاه سیاستگزار دولتی در این خصوص، قطع گاز برخی صنایع از جمله شرکت های پتروشیمی‌ به عنوان یکی از نخستین اقدامات در زمان تشدید ناترازی است.

از این رو هر سال در فصل برودت هوا شاهد قطع گاز تعداد قابل توجهی از پتروشیمی ها با خوراگ گاز (متان) هستیم که این موضوع مختص به شرکت‌های پتروشیمی وابسته به پتروفرهنگ نیست.

تعطیلی موقت پتروشیمی‌ها از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به آنها اعلام می‌شود و صحه گذاری بر این موضوع، با بررسی لیست سایر شرکت ها با وضعیت مشابه امکان‌پذیر است.

در حال حاضر بسیاری از پتروشیمی‌های متانولی و اوره و آمونیاک با ابلاغ دستورالعمل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعطیل و در اسفندماه مجدد وارد مدار تولید خواهند شد و اطلاع رسانی لازم نیز در این خصوص صورت گرفته است.

دو شرکت پتروشیمی متانولی سبلان و کیمیای پارس خاورمیانه وابسته به هلدینگ پتروفرهنگ نیز از این قائده مستثنی نبوده و بزودی و با گرم شدن هوا، روند تولید را با بالاترین ظرفیت ممکن از سر خواهند گرفت.

Share :

لینک کوتاه :

https://www.sepehrenergy.com/?p=23881

اخبار اخیر