اخبار

IMG-20240430-WA0054-qngw0skslbihaml8osewlvu2q69ck2a20qn6oe280m
مدیرعامل پتروفرهنگ:

موافقت اصولی طرح اسید استیک شرکت شیمیایی لاوان صادر شد

موافقت اصولی طرح اسید استیک، وینیل استات مونومر و اتانول سنتزی شرکت شیمیایی لاوان بعد از سال‌ها بلاتکلیفی، صادر شد.

دکتر جواد زارع‌پور مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ با اعلام این خبر اظهار داشت: خوشبختانه پس از ماه‌ها برنامه ریزی، پیگیری و جدیت مجموعه در سطوح مختلف، موافقت اصولی طرح اسید استیک، وینیل استات مونومر و اتانول سنتزی شرکت شیمیایی لاوان از وزارت نفت صادر شد تا یکی از اهداف متعالی هلدینگ در ورود به صنایع پایین دست پتروشیمی عملیاتی شود.

وی افزود: با صدور این موافقت اصولی، نه تنها قسمت قابل توجهی از متانول تولیدی در هلدینگ به محصولی با ارزش افزوده بالاتر تبدیل می‌شود، بلکه سبد محصولات تولیدی به تنوع بیشتری خواهد رسید و عملا پس از سال‌ها یکی از بزرگترین ریسک‌های پتروفرهنگ مرتفع می‌شود.

دکتر زارع‌پور با اشاره به برنامه پتروفرهنگ در ایجاد ثروت پایدار برای سهامداران صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: قطع به یقین ورود پتروفرهنگ به صنایع پایین دست از بزرگترین دستاوردهای این هلدینگ در سال‌های اخیر است، زیرا آینده مجموعه را بیمه می‌کند و درآمد قابل توجهی را برای صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد خواهد کرد.

شرکت شیمیایی لاوان یکی از شرکت های زیرمجموعه انرژی سپهر است که در طرح جدید اسید استیک، وینیل استات مونومر و اتانول سنتزی را سبد تولیدی هلدینگ اضافه خواهد کرد.

Share :

لینک کوتاه :

https://www.sepehrenergy.com/?p=24763

اخبار اخیر