اخبار

هلدینگ های پتروشیمی در مسیر تکمیل زنجیره ارزش همگرایی بیشتری داشته باشند
در راستای رفع چالش ها برگزار شد؛

نشست مدیران عامل صندوق ذخیره،پتروفرهنگ و انرژی سپهر با مدیرعامل شرکت ملی صنایـع پتروشیمی ایـران

مدیران عامل صندوق ذخیره فرهنگیان،پتروفرهنگ و انرژی سپهر به همراه علیرضا ضیغمی مشاور وزیر نفت با مدیرعامل شرکت ملی صنایـع پتروشیمی ایـران دیدار کردند.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هلدینگ های پتروشیمی در تعامل و همگرایی بیشتر با یکدیگر مسیر توسعه متوازن و پایدار صنعت پتروشیمی را هموار کنند.
به گزارش نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز دوشنبه (29 خردادماه) در جلسه ای با حضور علیرضا ضیغمی مشاور وزیر نفت و نیز مدیران عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، هلدینگ پتروفرهنگ و هلدینگ انرژی سپهر، تلاش برای کاهش خام فروشی را یک راهبرد مهم در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی دانست و خاطر نشان کرد: تمام هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی باید به سوی ایجاد ارزش افزوده بیشتر گام بردارند.

وی افزود: هلدینگ های پتروشیمی در تعامل و همکاری با یکدیگر مسیر توسعه متوازن را هموار کنند. به ویژه در برخی محصولات مانند متانول که به همگرایی بیشتر میان هلدینگ ها و شرکت های تولید کننده در زمنیه تکمیل زنجیره ارزش این محصول نیازمندیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: در زمینه تکمیل زنجیره ارزش زیر ساخت های مورد نیاز در حوزه های دانش فنی، طراحی، ساخت، پیش راه اندازی و بهره برداری فراهم شده است.

شاهمیرزایی در ادامه، به ظرفیت های موجود شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اشاره کرد و گفت: این شرکت با تکیه بر پژوهشگران و متخصصان خود می تواند بسیاری از نیازهای صنایع پتروشیمیایی کشور ا در بخش های مختلف تامین کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: هلدینگ ها با تصمیم گیری های دقیق و تامین سرمایه مورد نیاز می توانند بسیاری از نیازهای صنایع پایین دستی را تامین کنند و در این راستا ظرفیت های مطلوبی نیز در مناطق مختلف کشور، به ویژه هاب های پتروشیمی وجود دارد که به بهترین شکل می توان از این زیرساخت ها بهره برد.

وی با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری های جدید در زمینه توسعه صنایع تکمیلی و پایین دست پتروشیمی گفت: مجتمع های پتروشیمی در صورت تولید محصولات نهایی و تنوع بخشی در سبد تولید خود می توانند ارزش افزوده بیشتری را تحقق بخشند.
شاهمیرزایی افزود: هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی باید فعالیت های توسعه ای خود را با در نظر گرفتن قوانین و دستورالعمل های موجود و با هماهنگی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام دهند.

به گزارش نیپنا در جریان این دیدار که اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز حضور داشتند، حمید رضا نجف پور مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، علیرضا بابازاده مدیر عامل هلدینگ  پتروفرهنگ و علی یاری مدیر عامل هلدینگ انرژی سپهر هر کدام مشکلات و چالش های خود را در ساخت و تکمیل طرح های توسعه ای مجموعه خود را مطرح کردند.

Share :

لینک کوتاه :

https://www.sepehrenergy.com/?p=22573

اخبار اخیر