اخبار

17

وزیر آموزش و پرورش: سبلان، اولین طرح از طرح های سه گانه بزرگ انرژی سپهر است

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین رسمی افتتاح پتروشیمی سبلان گفت: پتروشیمی سبلان که امروز افتتاح شد اولین طرح از سه طرح بزرگ انرژی سپهر و یکی از ۴ طرح بزرگ «پترو فرهنگ» است.

وی افزود: زمانی که ضریب نفوذ عضویت اختیاری در صندوق ذخیره فرهنگیان در سال 95 از 65 درصد به 82درصد در سال 99 می رسد حاکی از اعتماد فرهنگیان به صندوق است.

حاجی میرزایی در ادامه اظهار داشت: دومین بار در یک سال اخیر است که در افتتاح یک واحد پتروشیمی شرکت می‌کنم. در کنار صنعتگران و کارآفرینانی هستم که این طرح را برای آینده کشور آماده بهره برداری کرده‌اند. وجه حضور من پاسدار جامعه فرهنگیان و پس‌اندازهای خرد آنها است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در سال‌های اخیر به ویژه در دوسال گذشته خبرهای خوش و امیدوار کننده‌ای در این حوزه داشته‌ایم. خبرهایی که افزایش امید به آینده و تقویت اعتماد جامعه فرهنگیان را در پی داشته است. عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان اختیاری است، ضریب نفوذ عضویت اختیاری فرهنگیان از ۶۵ درصد در سال ۹۵ به ۸۲ درصد در سال ۹۹ رسیده است. این نشان می‌دهد فرهنگیان به این صندوق اعتماد کرده‌اند.

حاجی میرزایی ادامه داد: وقتی از جمعیت ۷۵۰ هزار نفری فرهنگیان، ۵۰۰ هزار نفر عضو صندوق به افزایش سرمایه خود مبادرت می‌کنند، به این معنی است که تصویرشان از آینده روشن‌تر و امیدبخش‌تر شده‌ است. پتروشیمی سبلان که امروز افتتاح شد اولین طرح از سه طرح بزرگ انرژی سپهر و یکی از ۴ طرح بزرگ «پترو فرهنگ» است. در خرداد سال قبل پتروشیمی کیمیای خاورمیانه به بهره‌برداری رسید و اکنون درآمد ارزی دارد.

وی با بیان اینکه ۲ سال آینده دو طرح متانولی دیگر به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: با این برنامه، پترو فرهنگ با اتکا به سرمایه‌های خرد فرهنگیان به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و عرضه کنندگان متانول در دنیا تبدیل می‌شود که منفعتی پایدار برای فرهنگیان ایجاد می‌کند. سرمایه‌گذاری‌های صندوق فرهنگیان به تدریج به بار می‌نشیند و حاصل آن افزایش میزان سود از پنجاه میلیارد تومان از سال ۹۵ به ۳ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تنها در فاصله سال‌های ۹۸ تا ۹۹، سود صندوق از هزار میلیارد به حدود ۳ هزار ۵۰۰ میلیارد، یعنی ۳ برابر شد. سود پیشبینی شده برای سال ۱۴۰۰، پنج هزار و ۴۰۰ میلیاردتومان است. این یعنی رشد ۲۳ برابری در طی ۴ سال.

 

Share :

لینک کوتاه :

https://www.sepehrenergy.com/?p=14681

اخبار اخیر